Data & czas Miejsce Palladium Bilety 169-199 zł Rozpiska Rozpiska:
18.15 – otwarcie
18.30 – Adam Palma
19.30 – Al Di Meola
Bilety null Sprzedaż biletów bileteria palladium ticketmaster.pl Linki Wydarzenie na Facebooku

Al Di Meola, jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych na świecie, wraca do nas z nowym wydawnictwem „OPUS”, który jest 28. albumem w jego dorobku artystycznym. Sam przyznaje, że to płyta, która rozpoczyna nowy okres w jego życiu – niezwykły, ponieważ komponował i nagrywał muzykę jako bardzo szczęśliwy artysta – kochający rodzinę, a przede wszystkim córkę, którą niedawno powitał na świecie. Będziemy mieli szansę posłuchać na żywo „szczęścia muzycznego”, zawartego w pięknych dźwiękach i będzie to niezwykle wydarzenie, ponieważ Al Di Meola przyznaje, że tak pozytywne uczucia towarzyszyły mu po raz pierwszy przy tworzeniu muzyki.

“For the first time in my life, I have written music being happy”
Al Di Meola, November 2017

Al Di Meola posiada w naszym kraju bardzo dużo fanów i entuzjastów swojej muzycznej twórczości. Współpracował m.in. z takimi osobistościami światowej muzyki, jak: Frank Zappa, Jimmy Page, Stevie Wonder, Chick Corea, Paco De Lucia, John McLaughlin, Jean-Luc Ponty, Stanley Clarke, Luciano Pavarotti, Paul Simon, Phil Collins, Santana, Steve Winwood czy Herbie Hancock. Od lat proponuje nam wybitne doznania artystyczne, które – połączone z jego wirtuozerią, potrafią oczarować nie tylko doświadczoną i wymagającą publiczność, ale i tę która, czasami niezależnie od wieku, dopiero rozpoczyna edukację muzyczną.

Support: Adam Palma
Laureat tytułu Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego, który porusza się swobodnie między stylami fingerstyle, rock, country, blues, jazz, gypsy jazz i inne. Koncertował z Tommy’m Emmanuelem, Biréli Lagrène, ale i z wieloma polskimi artystami, takimi jak: Ewa Bem, Ewelina Flinta, Kuba Badach i Edyta Górniak.
W 2017 roku wydał trzecią solową płytę – „Palm-istry” , która zbiera doskonałe recenzje na całym świecie.

„Wirtuozeria, elegancja i wyrafinowana muzykalność”.
Polskie Radio

Al Di Meola wystąpi w tym roku na jedynym polskim koncercie, promującym płytę „OPUS” (płyta dostępna jest od 23 lutego), 16 maja (środa) w warszawskim Klubie Palladium (ul. Złota 9).

Bilety w cenie: 169 zł i 199 zł są dostępne do nabycia w kasie Palladium, na palladium.pl oraz ticketmaster.pl.