Data & czas Miejsce Proxima Bilety 95 zł / 110 zł Sprzedaż biletów ebilet.pl knockoutprod.net Linki Wydarzenie na Facebooku

Wolves In The Throne Room dwukrotnie wystąpi w Polsce!
Zespół zaprezentuje się polskim fanom w Warszawie i w Krakowie!

Wolves In The Throne Room wystąpi w Polsce jesienią 2021 roku. Bracia Weaver zagrają kolejno 19 października w warszawskim klubie Proxima, a następnie 20 października w klubie Kwadrat w Krakowie. Najnowszy album grupy to „Thrice Woven”, który ukazał się we wrześniu 2017 roku (Artemisia Records). Muzycy podpisali niedawno kontrakt z wytwórnią Relapse Records i zgodnie z informacjami w ich social mediach – wkrótce rozpoczną prace nad kolejnym wydawnictwem.
Podczas przyszłorocznych koncertów, u boku Wolves In The Throne Room zaprezentują się dwa supporty: Blood Incantation oraz kolaboracja Bell Witch & Aerial Ruin (Stygian Bough).

WOLVES IN THE THRONE ROOM (USA) atmosferyczny black metal:
Zespół Wolves In The Throne Room to klimatyczny black metal według braci Nathana i Aarona Weaverów. Założyli go w 2002 roku w rodzinnym mieście Olympia w stanie Waszyngton. Miejsce nie jest bez znaczenia, gdyż bliskość przepięknej natury, gór, lasów i jezior, przełożyła się następnie na atmosferę muzyki WITTR, w której poza blackowymi, jest miejsce na elementy transowe i ambientowe.
Natura i jej potęga oraz tajemnice stanowią też ważną część przekazu grupy. Sprawa kluczowa to koncerty, które Wolves In The Throne Room gra bez makijaży, bez kapturów i masek oraz przy świetle płomieni, co tworzy aurę swoistego muzycznego rytuału. Bracia lubią, gdy publika, zamiast szaleć, kontempluje ich muzykę.
https://www.wittr.com/
https://www.facebook.com/wolvesinthethroneroom/

BLOOD INCANTATION (USA) death metal:
Powstały w 2011 roku w amerykańskim Denver zespół Blood Incantation w ciągu niespełna dekady dorobił się statusu nowatorów i wizjonerów death metalu, czyli gatunku, który wielu skazywało już na odcinanie kuponów i lepsze lub gorsze odświeżanie starych patentów. Dziś Amerykanie są jedną z najważniejszych nazw metalowego undergroundu.
Kapelę od początkowego stadium pamiętają z obecnego składu perkusista Isaac Faulk oraz gitarzysta i wokalista Paul Riedl. Rok później dołączył drugi „wioślarz” Morris Kolontyrsky. Paul i Morris spotkali się także w składzie Spectral Voice, z którego to zespołu dołączył do Blood Incantation w 2015 roku Jeff Barrett. EP-ka „Interdimensional Extinction” (2015) i rok młodszy debiutancki album „Starspawn” uczyniły z grupy nazwę gorącą w podziemnym kotle.
https://www.facebook.com/astralnecrosis/

STYGIAN BOUGH: BELL WITCH & AERIAL RUIN (USA) dark folk, funeral doom:
Album „Stygian Bough: Volume I” to dowód na to, że kolaboracje mogą wydać naprawdę przepyszne owoce. Tworzący wyjątkowy duet Bell Witch Dylan Desmond i Jesse Shreibman zaczęli rozmowy o wspólnym przedsięwzięciu z Erikiem Moggridgem (aka Aerial Ruin) w 2018 roku. Kilkanaście miesięcy później na rynek trafił efekt genialny efekt ich współpracy.
Bell Witch w końcówce drugiej dekady XXI wieku zyskał wielu fanów oraz doczekał się zasłużonego uznania. Szczególnie za będącego arcydziełem kolosa „Mirror Reaper”. Dobrze pod szyldem Aerial Ruin radził sobie też darkfolkowiec Erik Moggridge. Z połączenia wyobraźni wymienionych artystów powstał przepiękny materiał emanujący z jednej strony kruchym, łagodnym, akustycznym, pełnym melancholii klimatem, a z drugiej wtłaczający w ziemię ciężarem funeral doomu. „Stygian Bough: Volume I” wciąga, czaruje i zachwyca.

https://www.facebook.com/aerialruin/
https://www.facebook.com/BellWitchDoom/