Data & czas Miejsce Proxima

Frank Turner ogłosił szczegóły nadchodzącego siódmego albumu studyjnego. Be more Kind będzie wydany 4 maja przez Xtra Mil Recordings/Polydor Records. Be More Kind jest albumem, który łączy uniwersalne melodie oparte na surowych emocjach z folkowymi i punkowymi znakami rozpoznawczymi Turnera wymieszane z nowymi, odważnymi eksperymentami. Be More Kind został wyprodukowany przez Austina Jenkinsa i Joshua’e Blocka z Texans White Denim oraz współpracownika Florence And The Machine i Halsey Charlie Hugall. “Chciałem spróbować i wyjść spoza mojej strefy komfortu i zrobić coś innego”- mówi Turner.

Turner był już w połowie pisania całkiem innego albumu, kiedy przeczytał kolekcję poezji Clive’a Jamesa i jeden wers zmusił go zmiany kierunku, w którym zmierzała jego płyta. Wers pochodził z wiersza zatytułowanego Leçons Des Ténèbres: “I should have been more kind. It is my fate. To find this out, but find it out too late.” „Bardzo mną to poruszyło, kiedy przeczytałem to po raz pierwszy”, mówi, “Dużo starsi, mądrzejsi ludzie mówią takie rzeczy, że to co jest najważniejsze pod koniec ludzkiego życia, to to jak traktowałeś ludzi wokół siebie. W nowoczesnym świecie to lekcja dla każdego z nas, mnie włączając.”

Turner i jego zespół, the Sleeping Souls, byli w trasie po Stanach Zjednoczonych w 2016 roku, kiedy „świat zdecydował zbiorczo zwariować” i piosenki na Be More Kind zaczynały się pojawiać. „Gdzieś na tej płycie pojawiają się zbieżne idee osobiste i polityczne, co stanowi główny wydźwięk albumu.”, Turner mówi. Jednym z głównych przesłań znajdujących się na albumie jest empatia, nawet dla wroga.

Nowy album usłyszymy na dwóch koncertach Franka Turnera and the Sleeping Sould w Polsce. The More Kind World Tour rozpoczyna się w kwietniu, w pierwszej części zagrają dla ponad 200 000 ludzi z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Europy, Kanady, Australii i Nowej Zelandii, aż do świąt. Turner obiecuje, że w 2019 roku odwiedzi “trochę więcej niezwykłych i cudownych miejsc”. „Dni, kiedy chciałem wygrać wyścig w byciu najciężej pracującym muzykiem w trasie, mam już za sobą,” mówi. “Będziemy w trasie, ale w połowie odwiedzimy swoje domy. Pierwsza połowa składa się z 120 dat. Niektóre stare nawyki trudno umierają.

BE MORE KIND TOUR- UK I IRLANDIA:
KWIECIEŃ
13 Manchester Academy
15 Dublin The Academy
16 Dublin The Academy
18 Belfast The Limelight
20 Aberdeen The Garage
21 Edinburgh Liquid Room
22 Newcastle O2 Academy
24 Sheffield O2 Academy
25 Liverpool O2 Academy
27 Bristol O2 Academy
28 Exeter Uni Great Hall
30 Cambridge Corn Exchange

MAJ
1 Southampton Guildhall 01/05/2018
2 Southend Cliffs Pavilion 02/05/2018
4 Leicester O2 Academy 04/05/2018
5 Oxford O2 Academy 05/05/2018
8 Hull City Hall
9 Norwich UEA

Bilety w sprzedaży od piątku, 2 lutego od 10.00 na LiveNation.pl.
Specjalna przedsprzedaż biletów dla fanów rozpoczęła się już teraz na https://FrankTurner.lnk.to/BeMoreKindPR

„Be More More Kind” będzie dostępny w różnych formatach włączając limitowany boxset i winyl. Zamów tutaj https://FrankTurner.lnk.to/BeMoreKindPR

‘BE MORE KIND’ SPIS UTWORÓW:

1. Don’t Worry
2. 1933
3. Little Changes
4. Be More Kind
5. Make America Great Again
6. Going Nowhere
7. Brave Face
8. There She Is
9. 21st Century Survival Blues
10. Blackout
11. Common Ground
12. The Lifeboat
13. Get It Right