Date & time Venue Hybrydy Tickets 50 PLN Ticket distribution bileteria palladium biletyna.pl ebilet.pl eventim.pl goout.net kupbilecik.pl Links GoOut link

Sorry, this entry is only available in Polish.

21.11.2019 roku inaugurujemy Scenę Poetycko-Muzyczną w Hybrydach, nawiązując do pięknej historii tego kultowego klubu. Gospodarzem i pomysłodawczynią sceny jest Ada Gostkowska.

Z wykształcenia aktorka, muzyk, lektorka i wokalistka. Zdobyła wiele nagród na licznych festiwalach piosenki, nierzadko z własnymi kompozycjami w tym m.in. Złota Odznaka Recytatora na Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych, Zaduszki Poetyckie w Poznaniu i Spotkania Zamkowe – Turniej Poetycki w Olsztynie. Wydała dwie płyty : „Dwa Serca” z udziałem Krzysztofa Kolbergera i Macieja Wilka oraz najnowszą „Pogoda na dom”. Koncert promujący tę płytę odbył się 15.04.2018 roku w Hybrydach. Związana z Teatrem Palladium („Czarodziej”, „Calineczka”, „Męskie D’ramy czyli między testosteronem a reumatyzmem”). Więcej na www.adagostkowska.pl

Nasze pierwsze spotkanie we wrześniu, na które zapraszamy to koncert Agnieszki Babicz – „Wędrująca Eurydyka”.

W roku 2011 powstał projekt „Wędrującej Eurydyki”- spektaklu muzycznego opartego na repertuarze Anny German – w intencji przeniesienia postaci Artystki w czasy współczesne. Przybliżenia Jej wizerunku młodemu pokoleniu widzów, a przypomnieniu tym, którzy mieli okazję Annę German słuchać na żywo. Dzięki stypendium przyznanemu przez Prezydenta Miasta Sopotu powstał portret Kobiety Niezwykłej i Niezwykłej Artystki.

Portret ten malują śpiewem:
Agnieszka Babicz – aktorka scen muzycznych; laureatka Grand Prix I Ogólnopolskiego Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze. Więcej o dorobku artystycznym Agnieszki na stronie www.babicz.com.pl oraz www.wikipedia.pl.
Jej osobista, niezwykła i sugestywna interpretacja utworów z tego repertuaru tworzy barwny obraz współczesnej Eurydyki- nie tylko artystki ale również kobiety- we wszystkich jej kolorach i półcieniach.

Słowem (rola wymienna):

Beata Olga Kowalska- aktorka teatralna i filmowa; m.in. laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; telewizyjnego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”…(więcej na m.in. www.wikipedia.pl)

Krzysztof Stasierowski – aktor scen muzycznych i aktor filmowy (m.in. Jean Valjean z musicalu Les Miserables, tytułowy Zorba; serial „ Bodo”, „Bell Epoque”…więcej o dorobku artysty na www.wikipedia.pl

Narrator jest przewodnikiem podążającym śladami losu Anny German, a więc jest to podróż nie tylko po zakątkach kuli ziemskiej, ale również po meandrach życia gdzie słońce przeplata się z burzami.

Muzyką:
Rama111 – kultowa trójmiejska formacja jazzowa, szeroko znana zarówno w kraju jak i na świecie; wieloletnie i wielokrotne kontrakty w USA i Europie.

Nowe, zaskakujące i oryginalne aranżacje materiału muzycznego, których autorem jest Jan Rejnowicz (band leader, piano) czynią ten spektakl subtelnym i tajemniczym jak i zarówno dynamicznym i drapieżnym, a więc w sposób znakomity oddają współczesny obraz wizerunku Anny German, która gdzieś z odległej planety-planety Anna- opowiada raz jeszcze o „człowieczym losie”.
Premiera spektaklu „ Wędrująca Eurydyka” – 17.maj 2011 Teatr Atelier w Sopocie. Koncertowa wersja tego spektaklu została również wydana na płycie o tym samym tytule.
Koncert prezentowany był na różnych scenach w Polsce i za granicą, m.in.:
Gdynia, Warszawa, Katowice….Żytomierz ,Winnica, Berdyczów (Ukraina), Irkuck, Ułan Ude (Syberia), Kaliningrad (Rosja), Londyn, Berlin……….

Bilety