Date & time Venue Palladium Tickets 120/140 PLN Lineup 19:00 drzwi
20:00 koncert
Tickets Sold out Ticket distribution eventim.pl Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

W związku z licznymi pytaniami od Państwa odnośnie koncertu Schillera 15.01 informujemy iż koncert się odbędzie.

Knock Out Productions zaprasza na koncert Schillera w Polsce!

Po ostatnim, świetnie przyjętym koncercie niemiecki muzyk już w styczniu powraca do Polski. 15 stycznia w warszawskim klubie Palladium zaprezentuje przekrój przez swój dorobek w specjalnym, kwadrofonicznym wydaniu.

Sprzedał miliony płyt, współpracował z wielkimi muzykami jak Mike Oldfield czy Midge Ure, aktywnie koncertuje wyprzedając olbrzymie sale. Jednak to nie atmosfera, a dźwięk są dla Schillera najważniejsze. Dlatego jego i towarzyszących mu muzyków publiczność na styczniowych koncertach usłyszy, jak podczas ostatniej wizyty, w dźwięku kwadrofonicznym. Dźwięki otoczą siedzących słuchaczy, którzy będą mogli docenić detale ukryte w kompozycjach Schillera.

W 2019 roku minie 20 lat od debiutu Schillera, więc na styczniowych koncertach artysta zaprezentuje najważniejsze utwory ze swojego dorobku. To będzie muzyczna, elektroniczna uczta. Zapraszamy!

Przedsprzedaż biletów już ruszyła!

“Nazywam się Christopher von Deylen i jestem Schiller”. Tak skromnie przedstawia się w oficjalnej biografii jeden z najsłynniejszych przedstawicieli muzyki elektronicznej nie tylko za naszą zachodnią granicą, lecz również na świecie. Artystyczny pseudonim wybrał na cześć słynnego niemieckiego poety i dramaturga Fryderyka Schillera czasów romantyzmu (konkretnie, artysta, przeczytawszy poemat “Pieśń o dzwonie” postanowił w taki sposób oddać cześć jego autorowi). Tangerine Dream, Kraftwerk, Jean-Michel Jarre – to były największe inspiracje Niemca w początkach kariery.

Choć przedstawia się skromnie, ma Schiller naprawdę sporo powodów do nieskromności. W trakcie trwającej ponad 20 lat kariery siedem jego płyt zdobyło status złotych w Niemczech, dwie platynowe, złote są też dwie płyty DVD, a pięć studyjnych wydawnictw dotarło na szczyt niemieckiego notowania albumów. Didżej i producent jest też laureatem nieistniejącej już nagrody Echo (niemieckiego odpowiednika Grammy). Wyróżnień jest znacznie więcej.

Schiller w sprzedał w karierze ponad 7 mln płyt i singli. Wokalnie się nie udziela, ale wybiera do współpracy świetnie śpiewających artystów. Wokale do jego podkładów nagrywali, chociażby Cristina Scabbia z Lacuna Coil, Samu Haber z Sunrise Avenue, Tarja Turunen (eks-Nightwish), Sarah Brightman, Moya Brennan z Clannad, czy Alexander Veljanov z Deine Lakaien. Schiller może pochwalić się też tym, że miał okazję współpracować z wielkimi legendami muzyki, Mikiem Oldfieldem, Midge Urem i Klausem Schulze. Ten pierwszy obdarzył niemieckiego twórcę nie lada komplementem, mówiąc, że jego muzyka “porusza naprawdę głęboko”.

Najważniejsze dokonania artystyczne Schillera to singel “Glockenspiel” i albumy “Zeitgeist”, “Weltreise”, “Leben”, “Tag und Nacht”, “Sehnsucht”, “Atemlos”. Ostatnia duża płyta Niemca to “Future” z 2016 roku, która osiągnęła szczyt niemieckiego notowania.

https://www.youtube.com/watch?v=dQlxjSm0qU0