Date & time Venue Palladium Tickets Wstęp za zaproszeniami Tickets null Ticket distribution goout.net

W sobotę 10 listopada 2018 r. w Teatrze Palladium w Warszawie odbędzie się recital fortepianowy upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie to uświetni występ światowej sławy pianisty prof. dr hab. Marka Drewnowskiego. Koncert poprowadzi Tadeusz Deszkiewicz.

Sto lat temu, po 123 latach niewoli, nastąpił dzień w którym Polska powróciła na mapę Europy. Okazję tę postanowiliśmy uczcić występem pianisty prof. dr hab. Marka Drewnowskiego. Projekt ma na celu m.in. upowszechnienie, szczególnie wśród polskiej młodzieży dziedzictwa kulturowego Polski w postaci klasycznej muzyki największych polskich kompozytorów. Wydarzenie poprowadzi Tadeusz Deszkiewicz.

Marek Drewnowski – uczeń legendarnego Leonarda Bernsteina. Obecnie Marek Drewnowski występuje w największych salach koncertowych Europy, Stanów Zjednoczonych i Japonii. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie w Hecettepe w Ankarze oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi. W styczniu 2016 roku otrzymał tytuł profesora z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas recitalu fortepianowego „Klasycznie Niepodległa” artysta wykona utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

Tadeusz Deszkiewicz – doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ds. kultury i Prezes Zarządu Polskiego Radia RDC. Jest współautorem filmów „Obywatel Poeta” o Zbigniewie Herbercie oraz „Mysz która ryknęła” na 20-lecie Solidarności. Jest autorem setek artykułów i audycji radiowych i telewizyjnych o tematyce muzycznej i kulturalnej.

Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Bilety