Date & time Venue Palladium Tickets 80/70 PLN Lineup Czas trwania: 90 min. Tickets null Ticket distribution bileteria palladium biletyna.pl ebilet.pl eventim.pl ewejsciowki.pl goout.net kupbilecik.pl Links GoOut link

Sorry, this entry is only available in Polish.

Ponieważ od dawna nikt nie przygotował uczciwego programu o współczesnym facecie, doszliśmy do wniosku, że zrobimy to sami. W dzisiejszej kulturze współczesny samiec to albo gangster, albo prezes banku, albo przegrany żulik zarabiający odwożeniem koszyków pod supermarketem. A o nas – przeciętniakach – ani słowa. O tych, którzy pływają na powierzchni, ale nie błyszczą na okładkach kolorowych tygodników – milczenie absolutne. O mężach, ojcach, pracownikach, otyłych i wysportowanych, fujarach i złotych rączkach, dowcipnych i smutasach – zero informacji. Nieskromnie uważamy, że na takie lekceważenie nie zasługujemy. Dlatego chętnie zaprosimy Cię do naszego świata i opowiemy o naszych zachwytach nad niektórymi częściami kobiecego ciała; powiemy, czego wymaga od nas świat, a czego my wymagamy od świata; zdradzimy nasze metody wychowawcze; jak dbamy o wygląd zewnętrzny i jak staramy się zaimponować płci pięknej. Poruszymy jeszcze setkę innych, niemniej frapujących kwestii. Co więcej – uczynimy to śpiewająco.

TOMASZ JACHIMEK – scenariusz i teksty piosenek

„Męskie D’ramy czyli między testosteronem a reumatyzmem” to pierwsza na polskiej scenie próba zmierzenia się z tematem „dorastania 40+”, w konwencji kabaretowej osadzonej w formie teatru muzycznego.

Znakomity tekst Tomasza Jachimka opiera się na 12 rozdziałach z prologiem i epilogiem poświęconych różnym zagadnieniom ze świata mężczyzny przechodzącego kryzys wieku średniego. Każda z części zawiera piosenkę w innej stylistyce muzycznej będącą kontynuacją scenicznego dialogu. Wpadająca w ucho muzyka Bolesława Rawskiego, oraz Urszuli Borkowskiej i Marcina Partyki, jest idealnym dopełnieniem konwencji musicalu. Z kolei piosenki w wykonaniu czterech wokalistów, Przemysława Baińskiego, Michała Dembińskiego, Arkadiusza Lipnickiego oraz Przemysława Żywczoka, śpiewających w ścisłej harmonii, nabierają jakości brzmienia i wyrazu, podkreślając tym samym świetne teksty Jachimka.

W przewodniczkę po świecie andropauzy, która bierze pod kobiecą lupę kalejdoskop męskich udręk, wcielają się wymiennie drapieżne femme fatale — Anna Oberc i Ada Gostkowska. W „galerii współczesnego mężczyzny” zderzą się dwa światy: Wenus i Marsa, skonfrontuje się męskie spojrzenie z rzeczywistym stanem rzeczy. Teatr muzyczny nabierze klasycznego brzmienia z musicalowym zacięciem, a kabaret przybierze formę scenicznego spektaklu.

Cały ten galimatias już od marca na scenie Teatru Palladium!
Obsada:

ANNA OBERC / ADA GOSTKOWSKA, Kwartet wokalny VOICE BAND: PRZEMYSŁAW BAIŃSKI, MICHAŁ DEMBIŃSKI, ARKADIUSZ LIPNICKI, PRZEMYSŁAW ŻYWCZOK oraz zespół muzyczny w składzie: JACEK SUBOCIAŁŁO – piano, WOJCIECH „GUMIŚ” GUMIŃSKI – kontrabas, SZYMON LINETTE – instrumenty perkusyjne, muzyka: BOLESŁAW RAWSKI oraz URSZULA BORKOWSKA i MARCIN PARTYKA, inscenizacja i reżyseria: ANTONIUSZ DIETZIUS, scenografia i kostiumy: ANNA WAŚ

Czas trwania: 120 min. bez przerwy

Bilety