Date & time Venue Hybrydy Tickets wejściówki bezpłatne Lineup otwarcie drzwi 17:00
start 18:00
Ticket distribution goout.net Links Facebook Event GoOut link

Sorry, this entry is only available in Polish.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego uczestnictwa w koncercie!

W czwartek 25 listopada 2021 r. o godz. 18:00 w warszawskim Klubie Hybrydy odbędzie się koncert upamiętniający 73. rocznicę powstania państwa Izrael, a zarazem 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wstęp na koncert jest wolny po uprzednim pobraniu darmowych wejściówek!

Zapraszamy na transmisje online: www.fundacjauv.org.pl, YOU TUBE

Kultura żydowska od wieków była jednym ze stałych elementów polskiej tożsamości. Dlatego właśnie z okazji 73. rocznicy powstawania państwa Izrael oraz 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na scenie spotkają się: Maya Isac i Miłka Małecka przy akompaniamencie Orkiestry „ART- G BAND” pod dyrekcją Artura Grudzińskiego. Będzie to niezwykłe spotkanie przedstawicieli różnych gatunków muzycznych, którym przyświecać będą wspólne cele służące sztuce – przenikanie kultur.

Krótkie notki biograficzne artystów :

Maya Isacowitz (znana też jako Maya Isac) urodziła się w 1987 r. w Izraelu. Jej rodzina przybyła do Izraela z Republiki Południowej Afryki. Tworzy w języku angielskim. Muzykę tworzy od 14 roku życia, a mając 21 lat wydała debiutancki album pt. „Safe & Sound”, który uzyskał status Złotej Płyty. W 2012 r. zdobyła nagrodę ACUM – izraelskiego stowarzyszenia twórców. W 2015 r. wyjechała do Stanów Zjednoczonych, wydała nową płytę i występowała na kilku amerykańskich festiwalach, m.in. South by Southwest, Mountain Jam oraz jako artystka otwierająca koncert Suzanne Vega. W lutym 2019 r. wydała nowy singiel „Sparkle”, którego producentem jest Tomer Yosef.

Artur Grudziński – muzyk, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent i pedagog. Koncertował niemal w całej Europie oraz Ameryce Południowej między innymi z Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Danutą Błażejczyk. Na koncie posiada kilkaset koncertów i rejestracji radiowo-telewizyjnych. Od 1993 do chwili obecnej bierze udział w realizacjach teatralnych jako muzyk wykonawca, aranżer a także jako kierownik muzyczny. Na przestrzeni dwudziestu paru lat zawodowej pracy stworzył około 150 kompozycji – piosenek, ilustracji filmowych i reklam radiowo telewizyjnych oraz około 2500 aranżacji. Od 2001 do 2005 współrealizował popularny program „Śpiewające Fortepiany”. Od 2002 do 2006 współtworzył i współprowadził nadawane „na żywo” muzyczne programy młodzieżowe: Teleranek i Songowanie Na Ekranie. Był kierownikiem muzycznym programu ” SINGA DINGA ” emitowanego w TV PULS, a także konsultantem muzycznym nadawanego w TVP 2 programu „TAK TO LECIAŁO”. Od 2009 do 2011 jako współorganizator i kierownik muzycznego Festiwalu poświęconego pamięci Andrzeja Zauchy ” Serca Bicie”. Od 2013 jest kierownikiem muzycznym Festiwalu „Serce za uśmiech” w Ciechocinku. Zasiada jako muzyczny dyrektor Przeglądów Artystycznych i Koncertów organizowanych przez Uniwersytet Warszawski. Jest kierownikiem muzycznym własnej orkiestry „ART.-G BAND”.

Ludmiła Małecka (Miłka Małecka) – aktorka scen muzycznych, nauczyciel śpiewu, maluje, śpiewa, tańczy, grywa na instrumentach perkusyjnych. Karierę artystyczna rozpoczęła w amatorskim teatrze, gdzie otrzymała wiele nagród na prestiżowych festiwalach. Grała w spektaklach w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Współpracuje do dziś z uznanymi artystami Teatru i Estrady . Współpracowała z Ośrodkiem TVP w Bydgoszczy, gdzie pracowała jako pogodynka oraz prowadziła wakacyjny program „Letnie podróże całkiem nieduże”. Współpracowała z TVP 2 w programie „Śpiewające Fortepiany” oraz popularnym Tok Szoł Moniki Richardson, „Orzeł czy reszta”, „Europa da się lubić” w zespole Bryndalsi. Od 2002 roku do dnia dzisiejszego jest wokalistką popularnej grupy Happy End – Jak się masz kochanie. W 2017 roku rozpoczęła współpracę z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Reżyserowała koncerty telewizyjne takie jak: Międzynarodowy Festiwal Piosenki Anny German w Warszawie, „Vivat 3 maja”, koncerty w teatrze Palladium poświęcone Jackowi Kaczmarskiemu w latach 2016- 2019. Scenarzystka i reżyser widowisk teatralnych „Cztery pory roku”, „Ławeczka”, „Droga do niepodległej”. Reżyser Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „ Muszelki Wigier” – Suwałki 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 – TVP 2- reżyseria TV oraz reżyseria koncertu finałowego.

Organizator: Fundacja Przyjaźni Polsko – Izraelskiej
Współorganizator: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partner: Fundacja „Universitatis Varsoviensis”