Date & time Venue Palladium Tickets 119 PLN // 59 PLN Ticket distribution bileteria palladium goout.net Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

Kolędy Pospieszalskich

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu rodziny Pospieszalskich! 🥰🎄
Mimo wszystkich przeszkód – ryzyka odwoływania koncertów w ostatniej chwili, postanowiliśmy w nadchodzących sezonie kolędowym, zagrać kilka koncertów.

Mimo wszystkich przeszkód – ryzyka odwoływania koncertów w ostatniej chwili, postanowiliśmy w nadchodzących sezonie kolędowym, zagrać kilka koncertów.
Mamy już potwierdzonych 8 koncertów. m.in. ze stowarzyszeniem orkiestry symfonicznej w Filharmoniach w Rzeszowie i Katowicach.

Kolędy stanowią wyjątkowy element charakterystyczny dla kultury Rzeczpospolitej. Splatają się tu wątki narodowe, dworskie, mieszczańskie i wiejskie, – religijne i folklorystyczne. Żaden inny katolicki kraj nie stworzył tak bogatej bożonarodzeniowej tradycji. Do dziś, za naszą wschodnią granicą, często już w tamtych językach narodowych, śpiewane są kolędy, kantyczki i pastorałki, łudząco przypominające polskie wersje. Kościelny i rodzinny obyczaj świętowania Bożego Narodzenia, wykształcił na całym terenie Rzeczypospolitej Obojga Narodów ogromną liczbę śpiewów i obrzędów. Do tego dziedzictwa sięgamy w programie specjalnego koncertu.

Rodzinny zespół Pospieszalskich zadebiutował dokładnie 25 lat temu, podczas telewizyjnego nagrania świątecznego koncertu dla TVP.

Dziś bracia nadal kolędują w otoczeniu dorosłych dzieci – wszechstronnie wykształconych muzyków, absolwentów polskich i zagranicznych konserwatoriów.

To jedyna taka orkiestra złożona z członków najbliższej rodziny, 15 artystów noszących to samo nazwisko. Z biegiem lat, drugie pokolenie, (co widać na scenie) przejmuje inicjatywę, a w ślad za nimi estradę szturmuje kolejna generacja – ekipa wnuków, 2/3/4 latków.

Większość z muzycznego klanu opanowała grę na kilku instrumentach, umożliwia to różnorodne aranżacje i spektakularne zmiany na scenie, od brzmień klasycznych – (fortepian, smyczki, instr dęte drewniane) do monumentalnych big bandowych opracowań, wzbogaconych nowoczesną elektroniką. W programie pojawiają się też utwory utrzymane w nurcie rekonstrukcji muzyki źródeł. Mazurkowe, ludowe stylizacje, zestawione są z wplecionymi w kolędy mazurkami Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Jest taniec, chór a’capella i wirtuozerskie popisy solistów.
Pospieszalscy pokazują że najlepszym miejscem przekazu żywej tradycji jest rodzina.
Koncert jest przykładem, że w oparciu o dziedzictwo narodowej kultury, współczesnym językiem, można wyrazić uniwersalne treści.

W czasach kryzysu wartości i zapaści demograficznej, koncert licznej rodziny, połączonej wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów, nabiera wymownego przesłania.
Zespół koncertował w filharmoniach Hamburga i Rygi, oraz w kościołach, w Paryżu, Lyonie, Londynie, Brukseli, Hanowerze, Wiedniu, a także w Czechach, na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Białorusi.

Pospieszalscy:
Basia – skrzypce, śpiew (absolwentka Akademii Muz w Gdańsku)
Lidia – śpiew, bębenek (absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach)
Natalia (Rzeźniak- Pospieszalska) – flet, śpiew (absolwentka Krakowskiej Szkoły Teatralnej)
Paulina (Pola) – flet, śpiew
Barbara-Ewa – fortepian, śpiew (absolwentka UMFC w klasie Janusza Olejniczaka)
Franek – kontrabas, gitara basowa, śpiew (absolwent konserwatorium w Kopenhadze i w Katowicach)
Janek – gitara, kontrabas, śpiew (ex Czerwone Gitary, Voo Voo)
Karol – gitara, altówka, trąbka, tuba, śpiew (lider orkiestr dętych: Gidle, Pławno)
Łukasz – fortepian, klawisze, śpiew (absolwent Akademii Muz Wrocław)
Marcin – skrzypce, kontrabas, gitara basowa, cymbały, fortepian, śpiew (aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach)
Mateusz – saksofony, flet, klarnet basowy, akordeon, klawisze, śpiew, (kompozytor i aranżer, autor utworów śpiewanych przez wielu wykonawców m.in. A.M Jopek i zespoł Zakopower)
Marek – saksofon, klarnet, śpiew (absolwent Akademii Muz w Krakowie)
Mikołaj – kontrabas, gitara basowa, skrzypce, śpiew (absolwent Akademii Muz w Krakowie,)
Nikodem – perkusja, śpiew
Szczepan – trąbka, śpiew

Bilety w cenie:
❄️ 119 PLN – normlany
❄️ 59 PLN – ulgowy (dla dzieci, uczniów, studentów, emerytów i posiadaczy Karty Dużej Rodziny)

Bilety