Date & time Venue Hybrydy Tickets wejście darmowe, rejestracja Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

REJESTRACJA NA WYDARZENIE
tinyurl.com/k2jxprwj
WSTĘP WOLNY
Po raz pierwszy w kultowym klubie Hybrydy odbędzie się Warszawskie Forum Geopolityki. W wspólnej przestrzeni w samym sercu miasta spotkają się przedstawiciele świata dyplomacji, polityki i akademickiego, aby wyrazić poparcie dla walczącej Ukrainy. W pierwszą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę zorganizowane zostaną panele dyskusyjne, wykłady ekspertów, zbiórka charytatywna oraz koncert.
Celem przedsięwzięcia jest zebranie środków na wsparcie działań armii Ukrainy, a także integracja społeczności, której nie jest obojętny los wschodnich sąsiadów Polski. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. Minister Paweł Jabłoński, Ambasador Ukrainy Wasyl Zwarycz czy Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności Wojciech Kaczmarczyk. Dyskusja dotyczyć będzie dezinformacji, kremlowskiej propagandy oraz roli memów i wymiany informacji w sieci. Organizatorem głównym wydarzenia jest Fundacja Akademia Kadr Europejskich we współpracy z Gospodarzem Klubu – Fundacją Universitatis Varsoviensis. Dzięki propozycji uzupełniających się wydarzeń wśród odbiorców projektu znajdują się zarówno osoby zainteresowane geopolityką, mediami i debatą publiczną jak i miłośnicy dobrej muzyki. Profil odbiorcy cechuje postawa obywatelska; uczestników łączy niechęć do terrorystycznych praktyk reżimów totalitarnych i gotowość do zaangażowania we wspieranie walczącej Ukrainy.
Celem projektu jest także zbiórka środków dla SZU. Pierwsza część projektu obejmuje przeprowadzenie forum dyskusyjnego z popularnymi komentatorami. Rozmowy obejmą temat kremlowskiej propagandy oraz roli memów i wymiany informacji w sieci. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać jak rozpoznawać rosyjską dezinformację w mediach. W drugiej części projektu przewidziany jest koncert charytatywny oraz aukcja przedmiotów podarowanych przez darczyńców.
Widownia zostanie zachęcona do rozmów kuluarowych, networkingu oraz dołożenia cegiełki w celu wsparcia walczącej Ukrainy. Wydarzeni objęte jest Patronatem Honorowym Ministra Spraw Zagranicznych, Sekretarza Stanu w KRPM ds. Cyfryzacji, Ambasady Ukrainy, Ambasady Wielkiej Brytanii, Ambasady Chorwacji, Ambasady Łotwy. Patronem głównym medialnym jest portal Defence 24.

REJESTRACJA