Date & time Venue Palladium Tickets 40 PLN Lineup 17:30 - Seven Rivers and Kapitan Kivi.
18:20 - THE BEAT ROOTZ
19:15 - LECH JANERKA
20:40 - BRINSLEY FORDE & ASWAD EXPERIENCE
22:30 - MALEO LIVE DUB ACT
Ticket distribution ebilet.pl

Sorry, this entry is only available in Polish.

Zapraszamy na Grand Festival Róbrege 2021! Tegoroczna edycja Róbrege odbędzie się 25 września w Teatrze Palladium. Grand Festival Róbrege bilety już w sprzedaży!

Tegoroczna edycja ma dwie gwiazdy:

Brinsley Forde & Aswad Experience – solowy projekt wokalisty grupy Aswad, grupy założonej w 1974r. w Londynie. W 1994 r. nominowani do Grammy z albumem „Rise & Shine”. W 2000 r. otrzymali Mobo Awards. Brinsley to kompozytor i muzyk, ale też aktor i prezenter brytyjskiego radia i TV; Vibrations VJ/VH-1 , BBC Ebony. BBC, 6 Music. Na Róbrege wystąpi z big bandem, składem muzyków z zespołów: Shashamane, Paprika Korps, Bakshish, Maleo Reggae Rockers, Świetliki.
Lech Janerka – ikona polskiego rocka, kompozytor, basista i autor tekstów. W polskiej muzyce rockowej od końca lat 70-tych. W 1979 r. założył grupę Klaus Mitffoch. W 1986r. po odejściu z zespołu, wydał Historię podwodną. W 2002 ukazała się płyta Fiu fiu…, co owocowało Fryderykami w kategoriach: płyta alternatywna i autor roku. W 2005 r. muzyk wydał płytę Plagiaty, za utwór „Rower” otrzymał Fryderyka w kategorii “piosenka roku”. Oprócz tego został uhonorowany Fryderykami w kategoriach: płyta alternatywna i kompozytor roku. W 2011 roku odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wspaniały gość, długo oczekiwany na naszym Festiwalu.
Z młodych projektów będzie można zobaczyć: The Beat Rootz oraz Seven Rivers & Kapitan Kivi.

O festiwalu Róbrege

Grand Festival Róbrege jest najstarszym festiwalem muzyki alternatywnej w stolicy. Od 2019 roku dedykowany zmarłemu Robertowi Maksymilianowi Brylewskiemu – współtwórcy i założycielowi Festiwalu, wielkiej postaci polskiej muzyki niezależnej.

Impreza wywodzi się z okresu stanu wojennego, kiedy to młodzi muzycy aktywnie działali przeciwko cenzurze. Wydarzenie w latach 1983 – 1990 organizował uniwersytecki Klub Hybrydy. Ideą festiwalu od początku było wyszukiwanie młodych buntowników sceny muzycznej, którzy nie liczą na komercyjny sukces, a ich muzyka ma pozytywny i autentyczny przekaz. Wbrew nazwie oprócz zespołów wykonujących reggae występowały na nim grupy grające punk czy nową falę. Róbrege to wiele konwencji i inspiracji, m. in. postpukowych czy etnicznych.

Artyści związani z imprezą należą dziś do polskiej muzycznej ekstraklasy. Są to między innymi: Kayah, Muniek Staszczyk, Robert Brylewski, Tomek Budzyński czy Maleo. Część z nich debiutowała właśnie na Festiwalu Róbrege! Rangę międzynarodową zapewniły mu koncerty Twinkle Brothers, Kortatu, Misty in Roots, Killing Joke i wielu innych zagranicznych gwiazd.

Róbrege wraz z festiwalami w Jarocinie oraz Fama odegrał kluczową rolę w rozwoju alternatywnej muzyki. Festiwal wspiera i promuje młodych polskich twórców alternatywnej sceny, takich jak: Damian Syjonfam, The Pau, Natural Mystic, Kasia Malejonek, Panda Dread i wielu innych.

Artyści wystąpią w następującej kolejności:
Seven Rivers and Kapitan Kivi.
THE BEAT ROOTZ
LECH JANERKA
BRINSLEY FORDE & ASWAD EXPERIENCE
MALEO LIVE DUB ACT