Date & time Venue Hybrydy Tickets 70/75 PLN Lineup 19:00 otwarcie drzwi
20:00 Fu Manchu
Tickets Sold out Ticket distribution biletomat.pl ebilet.pl
empik
eventim.pl
media markt, saturn
ticketmaster.pl Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

UWAGA! W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM KONCERT PRZENIESIONY DO KLUBU HYBRYDY. ZAKUPIONE BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ!

Agencje Go Ahead i P.W. Events – koncerty zapraszają na jedyny w Polsce koncert legendy stoner rocka – Fu Manchu! Kalifornijski kwartet wystąpi w warszawskim klubie Pogłos już 13. marca. Zespół odwiedzi stolicę w ramach światowej trasy promującej pierwszy od czterech lat album studyjny “Clone Of The Universe”.

FU MANCHU to niezaprzeczalnie jeden z zespołów, które zdefiniowały gatunek znany dziś jako stoner rock. Zaczynali w 1985 r., w Kaliforni czasów Reagana – jako zespół hardcore punkowy pod nazwą Virulence. Muzycy do dziś chętnie odwołują się do swoich hardcore’owo-surferskich korzeni. Pierwszy skład tworzyli wokalista Ken Pucci, gitarzysta Scott Hill, basista Mark Abshire i perkusista Ruben Romano.

Virulence wydało debiutancki album “If This Isn’t a Dream” w 1989 r. nakładem Alchemy Records, a rok pózniej zespół przyjął nazwę Fu Manchu na cześć czarnego charakteru z komiksów Marvela. Także w 1990r. ukazał się pierwszy singiel pod nowym szyldem pt. “Kept Between Trees”. Na początku lat 90. skład kilkukrotnie się zmieniał, a Scott Hill przejął również obowiązki wokalisty.

Pierwszy album długogrający Fu Manchu, “No One Rides For Free”, ujrzał światło dzienne w 1994 r. Za jego produkcję odpowiedzialny był Brant Bjork, wówczas perkusita Kyuss. W 1995 r. do składu dołączył Brad Davis. W tym samym roku, w ramach promocji kolejnego longplaya “Daredevil”, zespół wyruszył w intensywną trasę po USA i Kanadzie między innymi u boku Monster Magnet, cieszącego się wówczas sporą popularnością na antenie MTV. Fu Manchu, Sleep oraz wspomniane już Monster Magnet i Kyuss spopularyzowały w pierwszej połowie lat 90. nowy styl nazwany stoner rockiem, łączący elementy psychodelii z heavy metalem – lub w przypadku Fu Manchu – spowolnionym hardcore punkiem spod znaku Black Flag.

Rok 1996 przyniósł premierę trzeciej płyty “In Search Of” i dołączenie do składu Branta Bjorka i Boba Balcha. Kolejne lata to szereg dobrze przyjętych albumów i trasy m.in. z Kyuss, White Zombie, Marylinem Mansonem czy P.O.D. W 2002 r. miejsce Bjorka za zestawem perkusyjnym zajął Scott Reeder i wtedy też ukonstytuował się skład, w którym Fu Manchu nagrywa i koncertuje do dziś: Scott Reeder – perkusja, Brad Davis – gitara basowa, Bob Balch – gitara oraz Scott Hill – gitara i wokal.

Nowy, dwunasty już album studyjny Fu Manchu “Clone Of The Universe” nagrany z udziałem Alexa Lifesona (Rush) ukaże się 9. lutego 2018 r. Według zapowiedzi muzyków brzmienie nowej płyty jest jeszcze cięższe niż wszystkich, które nagrali dotychczas. Jedyna szansa na usłyszenie premierowych utworów już w marcu!

FFO: Kyuss, Truckfighters, Karma To Burn, Monster Magnet, Clutch, Red Fang, Dozer

https://www.facebook.com/FuManchuBand/

Fu Manchu


„Evil Eye” https://www.youtube.com/watch?v=AqYeedwEA4E
„King of The Road” https://www.youtube.com/watch?v=_Zko7pBeHkk
„Saturn III” https://www.youtube.com/watch?v=ReHVEV81Ifw