Date & time Venue Palladium Tickets 45 zł – 60 zł Ticket distribution
www.nck.bilety24.pl
Links Artist link

16 listopada, sobota:
19:30 | Teatr Palladium – David Krakauer + Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego wydarzenie na FB
22:00 | Teatr Palladium – Nowa muzyka elektroniczna z Ukrainy – wydarzenie na FB

17 listopada, niedziela:
17:00 | Teatr Palladium – Before, between and after – Wydarzenie na FB
22:00 | Teatr Palladium – Conversations with Wojciech Kilar | Koncert Francesca Tristano

Druga edycja Eufonii. W listopadzie w Warszawie zabrzmi
muzyka Europy Środkowo-Wschodniej różnych epok i stylów

Tegoroczna edycja Festiwalu Eufonie to blisko 640 artystów z 20 państw, 15 koncertów, 8 orkiestr, 3 prapremiery, 7 polskich premier, a to wszystko w zaledwie 9 dni. Od 15 do 23 listopada za sprawą II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie, stworzonego przez Narodowe Centrum Kultury, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Warszawa stanie się stolicą muzyki wielu kultur. Wydarzenia festiwalowe, utrzymane w różnej konwencji, stylistyce i nurtach muzycznych odbędą się m.in. w Filharmonii Narodowej, Zamku Królewskim, czy Teatrze Palladium.
– O kulturowym dziedzictwie naszego regionu możemy opowiadać na wiele sposobów. Jednym z nich jest międzynarodowy Festiwal Eufonie, powołany do życia przez Narodowe Centrum Kultury i ministerstwo kultury, który koncentruje się na muzyce Europy Środkowo-Wschodniej. Różnorodna i fascynująca kultura naszych bliższych i dalszych sąsiadów inspiruje do niezwykłych artystycznych, a w tym wypadku – muzycznych spotkań – podkreśla Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Eufonie prezentują muzykę różnych epok i stylów. Oferta programowa jest bogatsza i bardziej różnorodna w porównaniu z pierwszą edycją. Rok temu coś dla siebie znaleźli zarówno miłośnicy muzyki klasycznej, współczesnej jak i elektronicznej. Natomiast w tegorocznym programie organizatorzy wytyczają nowe ścieżki i wzbogacają repertuar o kolejne nurty muzyczne.

– Urozmaicamy ofertę repertuarową, by trafiła do jeszcze szerszego grona odbiorców. Program tegorocznej edycji poszerzymy o muzykę etniczną i dawną, a także spektakle teatralne
i taniec. Pojawią się ciekawe utwory, także niedawno odkryte lub skomponowane specjalnie na Festiwal, oraz wybitni wykonawcy – zapowiada prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Podczas Eufonii usłyszymy muzykę polską i środkowo-europejską w interpretacji wybitnych artystów światowego formatu. Na festiwalowych scenach pojawią się uznani twórcy z naszego regionu, a także soliści i zespoły z innych części świata m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Luksemburga czy Hiszpanii. Prezentowany w tym roku program umożliwi publiczności nie tylko szersze zapoznanie się z repertuarem i wykonawstwem muzycznym naszych sąsiadów, ale również krajów dotąd nieprezentowanych na Festiwalu: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, Litwy, Łotwy czy też Mołdawii.

Sprzedaż stacjonarna – Filharmonia Narodowa w Warszawie
Kasy biletowe:

od ul. Sienkiewicza (Sala Koncertowa)
pon.-sob.: 10:00-14:00 i 15:00-19:00
niedziela (przed koncertami dla dzieci): 10:00-14:00
niedziela (przed koncertami wieczornymi): od 16:00 do godziny koncertu
tel. 22 55 17 130/131

od ul. Moniuszki (Sala Kameralna)
niedziela (przed koncertami dla dzieci): 10:00-14:00
w dniu koncertu od 16:00 do godziny koncertu.
tel. 22 55 17 132