Date & time Venue Hybrydy Lineup 18:00 wejście
19:00 SHHT
20:00 DE STAAT
Ticket distribution livenation.pl Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

De Staat ponownie w Polsce!
21 października 2019 – Warszawa, klub Hybrydy
Bilety dostępne będą w ogólnej sprzedaży od środy, 17 kwietnia od 12:00 na LiveNation.pl.

Przedsprzedaż CITI Handlowy ruszy we wtorek, 16 kwietnia o 11.00 i zakończy się w środę o godz. 11:00

„Wiem, że naszej muzyki nie da się w żaden sposób sklasyfikować’’ śmieje się wokalista, tekściarz i gitarzysta De Staat, Torre Florim. „Nie chcesz wiedzieć ile razy słyszeliśmy od branży: ‚Nie wiemy do jakiej szuflady Was włożyć’- przykro mi, ale nic z tym nie zrobimy – dla mnie to jest dokładnie to, co powinniśmy robić…”
De Staat to zespół rockowy, który jest wybuchową mieszanką różnych gatunków. Różnorodność wpisuje się w DNA zespołu od samego początku jego istnienia.
Singiel „KITTY KITTY” nie mógł być lepszym zwiastunem nadchodzącego albumu. To nie tylko prawie siedmiominutowy basowy kawałek, ale przede wszystkim utwór poruszający problemy, które pojawiają się obecnie na międzynarodowej scenie politycznej. „Piosenka jest bardzo mocno osadzona w czasie, kiedy nadszedł Trump”, tłumaczy Torre. „To składanka słów i zdań, które przyszły mi do głowy podczas tej kampanii- mówi o kreacji różnych grup w społeczeństwie i o tym jak każda z nich żyje w swojej bańce”.
Kontynuacją „KITTY KITTY” jest nowy singiel „I’m Out Of Your Mind”. To jeden z najgłośniejszych kawałków w historii zespołu.
Przez swoją własną markę rockową coraz więcej ludzi dostrzegło ich przez ostatnie lata, co doprowadziło De Staat m.in do supportowania takich artystów jak The Rolling Stones w Amsterdamie czy Muse w całej Europie na trasie Drones 2016.
De Staat ma w swoim dorobku wiele odważnych i różnorodnych piosenek. A co z głosami krytyki według których De Staat nie da się w żaden sposób sklasyfikować? Torre ma na ten temat swoją teorię…
„Gdybyśmy to zrobili, myślę, że bylibyśmy po prostu nudziarzami”, uśmiecha się wokalista. „Jesteśmy teraz w punkcie, w którym jesteśmy bardzo zrelaksowani, ponieważ naprawdę wiemy, kim jesteśmy. W naszej muzyce zawsze jest coś interesującego, a jeśli jest piosenka, której naprawdę nienawidzisz? To twoja sprawa, stary. Dla mnie jest to o wiele bardziej inspirujące niż coś, co wydaje się być OK! ”
Zanim powstał zespół, był to projekt jednoosobowy (Torre Florim) założony w Nijmegen w Holandii. „Tworzyłem bardzo dużo muzyki, różnego rodzaju” – uśmiecha się Torre.
W 2009 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Wait For Evolution. W składzie zespołu znaleźli się gitarzysta Vedran Mircetic, basista Jop van Summeren, multiinstrumentalista Rocco Hueting i perkusista Tim van Delft. De Staat stworzyli swoją własną markę rocka – powołują się na wpływ wszystkich, od Talking Heads, Rihanna i Nine Inch Nails po Radiohead , Michael Jackson, Run-DMC i Soulwax.