Date & time Venue Proxima Tickets 65/75/85 PLN Tickets null Ticket distribution biletomat.pl eventim.pl ticketmaster.pl Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance with the dead wraca do Warszawy. Duet wystąpi 26 lutego, a supportować ich będzie angielski Lebrock.

LIMITOWANA PULA 100 BILETÓW

DANCE WITH THE DEAD (Orange County, CA/USA) – synthwave, retro, electro, darkwave, cyberpunk

https://www.facebook.com/dancewiththedeadmusic/
https://dancewiththedead.bandcamp.com/

Dance With The Dead to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazw w gatunku synthwave/retro/cyberpunk. Utworzony w Orange County w Kalifornii duet to Justin Pointer oraz Tony Kim. Oboje wcześniej występowali w różnych metalowych zespołach co wyraźnie słychać w ich twórczości. Dance With The Dead to mieszkanka synthów z metal inspirowana horrorami Johna Carpentera z lat 80tych. Ich koncerty regularnie są wyprzedawane na wielu różnych kontynentach. Duet może się także pochwalić występami u boku takich nazw jak Perturbator, Manilla Road czy Neurosis. Zespół ma na koncie 6 długogrających albumów, a ostatni z nich „Love To Death” ukazał się w tym roku. Można na nim usłyszeć m.in. Nick’a Hipa z As I Lay Dying.

Lebrock to duet pochodzący z Peterborough w Wielkiej Brytanii. Michael M oraz Shauny P to kolejna obiecująca mieszanka na scenie retro/synthwave. Wielokrotnie dzielili już scenę z Dance With The Dead oraz Carpenter Brut. Ich ostatni album „Real Thing” to 5 konkretnych klimatycznych kawałków wypełnionych świetnymi wokalami rodem z lat 80tych w Beverly Hills.