Date & time Venue Auditorium Maximum UW Tickets Wstęp wolny Links Facebook Event

W cztery niedziele września w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego będziemy mieli okazję posłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu znamienitych pianistów z Polski i zagranicy. Ideą cyklu recitali chopinowskich w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego jest kontynuacja pomysłu z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego – „Chopin był z UW”. W ten sposób nasza Alma Mater pragnie przypomnieć, iż Fryderyk Chopin, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów był jej absolwentem.

W ramach pierwszego recitalu 8 września br. wystąpi Dmitry Shishkin, „świeżo upieczony” laureat drugiej nagrody XVI edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Będzie to jego pierwszy występ w Polsce po ww. konkursie.
Więcej o artyście:
Dmitry Shishkin – rosyjski pianista, zwycięzca wielu konkursów pianistycznych m.in. w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ferruccio Busoniego, laureat VI nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w w 2015 roku. Występował z orkiestrami w całej Rosji, także z Moskiewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną czy z orkiestrą Filharmonii Moskiewskiej. Zajął drugie miejsce w XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie.

Kolejne recitale odbędą się 15, 22 i 29.09.2019 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.